Stoisz na progu remontowanego domu lub mieszkania. Otaczają Cię białe lub kolorowe ściany. Twoja wyobraźnia działa i już w myślach umieszczasz tam łóżko, tu szafkę... Zanim zaczniesz realizować swoje marzenia, zapoznaj się z najpopularniejszymi stylami, które znajdziesz w naszym sklepie z meblami. Uchroni Cię to przed designerskim miszmaszem i późniejszą koniecznością poprawek.
Styl Skandynawski
Styl skandynawski wywodzi się z dalekiej północy. Swoją prostotą i funkcjonalnością podbija serca wielu osób na całym świecie. Jego dość charakterystycznym punktem jest światło!. W mieszkaniach urządzonych w stylu skandynawskim króluje biel, która jest przełamywana surowym drewnem i dodatkami w postaci miękkich tkanin. Skandynawski design nie jest wbrew pozorom monotonny. Skandynawowie do perfekcji opanowali łączenie bieli, szarości z kontrastowymi pastelowymi kolorami. Meble skandynawskie są drewniane i o prostej formie, bez zdobień. Ostatnio popularnym trendem są też meble z palet, szczególnie łóżka, które idealnie wpasowują się w północny klimat pomieszczeń.
Styl Industrialny
Od wnętrza w budynku pofabrycznym przez garaż zaadaptowany na mieszkanie po lokum w nowoczesnym budynku — styl industrialny nie jest przypisany do jednej lokalizacji. Cechuję się on dużymi otwartymi przestrzeniami, oknami bez firanek, zamiast których użyjemy żaluzje czy rolety. Betonowa posadzka, ściany z cegły, rury i kable biegnące przy ścianach lub pod sufitem — żadnej z tych rzeczy nie może zabraknąć w naszym industrialnym pomieszczeniu — wszystko ma być na wierzchu. Lampy powinny być metalowe i przypominać powinny robocze lampy rodem z warsztatu samochodowego. Kolorystyka takich pomieszczeń to brudna biel, szarość i czerń. Meble industrialne wykonane są z metalu, połączenia metalu z drewnem lub szkłem.
Styl Vintage
Styl Vintage to styl posiadający wiele ciekawych detali, każdy, kto chce wprowadzić aranżacje w stylu Vintage, powinien zwrócić uwagę na starocie, które można znaleźć na pchlich targach lub na grupach w mediach społecznościowych. We wnętrzach Vintage kluczową rolę odgrywają dodatki — wazony, figurki, szklanki i kieliszki, kryształowe misy, cukiernice i karafki zrobione ze szkła — są to faktycznie bardzo cenne eksponaty. Można je ustawiać w luźnych kompozycjach: na komodach, regałach lub półkach.
Wśród innych pomysłów sprawdzi się na pewno biało – niebieska porcelana, cukiernica na stole, serwisy kawowe, grube szklanki „musztardówki” albo syfony w kuchni. Meble vintage to stare fotele, krzesła lub też stoły wykonane z drewna. Warto decydować się na meble oryginalne: kredensy, stoły lakierowane na wysoki połysk, tapicerowane fotele na toczonych nóżkach, stoliki kawowe z podkutymi blachą podpórkach, ażurowe półko – regały albo pojemne bufety na skośnych nóżkach. Idealnie do wnętrz vintage pasować będą mniejsze meble takie jak: stoliki – kwietniki, etażerki lub konsolki. Są to meble urokliwe, bogato zdobione i zarazem bardzo praktyczne.
Styl Klasyczny
Styl klasyczny to m.in. dyskretne gzymsy, kolumny, drzwi i okna z wyraźnymi konturami, marmurowe kominki – wszystkie meble mają kształt prostokątny. Kolorystyka wnętrza utrzymana jest w jasnych pastelowych kolorach. Przestronne pokoje zdobią posągi jak w czasach starożytnych. Klasyczne ornamenty przedstawiają dębowe lub laurowe liście, greckie meandry, ale można dostrzec pewną kolejność i symetrię w ich dyspozycji. Klasycyzm w aranżacji wnętrz dopuszcza obecność łuków, sztukaterii, półkolumn i kolumn. Odcienie w takim pomieszczeniu są spokojne, Do mebli używa się szlachetnych gatunków drewna, drogich tkanin obiciowych i skór naturalnych. Meble klasyczne są zawsze funkcjonalne, wygodne. Drewniane meble są często lakierowane, aby sprawić wrażenie, że wnętrze jest przestronne, a meble pełne wdzięku. Jako dekorację stosuje się rzeźbienie w złocie.
Styl Glamour
Styl Glamour należy do stylów otwartych, jego nazwa to w tłumaczeniu przepych, blask. Po inspirację sięga głównie do ociekającego złotem baroku. Niby meble są tradycyjne, ale zmodyfikowane w sposób innowacyjny. Klasyczna forma zostaje ubrana w nową szatę. Stosowane są połączenia drewna, szkła, tworzywa sztucznego. Meble Glamour dostają żywszych kolorów. Ich dekoracyjność jest hipnotyzująca. Ciekawe wykończenia i błyszczące akcenty dopełniają formy designerskiego szaleństwa. Styl Glamour definiuje ludzi odważnych, którzy nie boją się nowości i innowacji. Przepych idzie pod ramię z dekoracyjną fantazją, czego dopełnieniem staje się odejście od powtarzalności. Unikanie utartych standardów kreuje oryginalność, chyba skuteczną, ponieważ Glamour naprawdę się podoba.
Styl Nowoczesny
Pomieszczenia w stylu nowoczesnym to głównie przestrzeń otwarta, której istotnym elementem jest funkcjonalność, meble w tych pomieszczeniach odznaczają się formą. Styl ten jest dedykowany osobom dynamicznym otwartym na nowe rozwiązania. Jest doskonały dla zwolenników prostoty i dekadencji, Materiał wykorzystywany w pomieszczeniach nowoczesnych to: stal, szkło, kamień, jak również drewno oraz przedmioty wykonane z tworzywa sztucznego. Od pewnego czasu w mieszkaniach pojawił się beton, nadając wnętrzu odpowiedni klimat surowości. Akceptowane kolory w stylu nowoczesnym to szarości, odcienie białego czy czarny. Jeżeli chcemy wprowadzić kolory, to używamy ich na zasadzie dodatków, np. w postaci fotela w kolorze czerwieni lub niebieskiego. Dodatki takie jak lampy, okapy czy stoliki powinny być proste jak pozostałe nowoczesne meble. Pamiętajmy — prosta forma to taż akcent dekoracyjny.